Witamy
na stronie grupy 4sail

Strona prezentuje projekty regatowe i turystyczne, zarówno prowadzone przez nas, jak i te, w których uczestniczymy.

Jeżeli chcesz:

i nie odstrasza Cię odrobina niewygody,

to polecamy nasze projekty szkoleniowe lub regatowe, obejmujące także kampanię RORC.


Doceniamy szczegóły: wiemy ile radości może dać dobry kadłub, dobre membranowe żagle, głęboki kil, nieciągły takielunek prętowy, tuff-luff, liny ze spectry, vectranu, taperowany maszt przyjmujący dowolny profil ugięcia, zoptymalizowany osprzęt pokładowy.

Dostrzegamy różnicę pomiędzy legendarnymi konstrukcjami Farr'a, Judel-Vrolijka, Groupe Finot, (i in.) a konstrukcjami polskich i niemieckich księgowych.

Turystycznie pływamy na relatywnie nowych, komfortowych jachtach, o doskonałych właściwościach nautycznych, wliczając w to projektowane przez Farra jachty serii First ze stoczni Beneteau, serię Performance od Elana, Salony, Dehlera i X-yachts).

Na waszą prośbę jednak jesteśmy w stanie wybrać jacht w oparciu o dowolnie ustalone kryterium (nawet wysokość załogantów i pojemność lodówki).

Pływamy i Śccigamy się po wszystkich wodach europejskich, od Tallina po Gibraltar i Bodrum.


Aktualności:

Krótki update:

Z powodu udziału w pracach nad osłoną hydrologiczną Bałtyku, w tym także dla potrzeb żeglarstwa, sezon 2011 będzie najprawdopodobniej mało intensywny żeglarsko.

Spin na Kneziu... part 3, czyli dla opornych

Zapraszamy na jesienne (23-26.09) moczenie się na Bałtyku ze spinem w tle. Kneź przeszedł wymianę całości takielunku, ubyło zabawek, ale osiągi (średnio i silnowiatrowe) zbytnio nie ucierpiały. Dalsze informacje są tutaj

Chorwacja w cieniu X41

Zatłoczone do niemożliwości kotwicowiska i mariny, ląd pełen skwierczącej spalonej skóry turystycznej tłuszczy czyli czarterowa Chorwacja w drugim tygodniu sierpnia. W zasadzie nic dziwnego, gdyby, nie fakt, że pół dnia spędziliśmy podpatrując, macając i przyglądając się co ciekawszym gadżetom na stojącym obok X-41. Zdjęcia wkrótce!

Sycylia - 12.10.2009

Włóczęga po wyspach Liparyjskich, lawirowanie między Scyllą i Charybdą na jachcie wybranym wg życzeń załogi. Cieśnina Messyńska, wybuchające Stromboli, inhalacje siarkowodorowe na Vulcano, fantastyczne skałki, katedra na Lipari.

Rejs spinakerowy na s/y Kneź - 15.08.2009

... czyli reaktywacja IORowej bestii na tradycyjnej trasie do Visby i Karlskrony. Spin o dowolnej porze dnia i nocy, różowawy w przedświcie i czerwonawy o zachodzie. Pełnia księźyca, łoźyskowane bloki z tytanu, dwuręczne korby i giętki maszt. Link do zdjęć jest tutaj.

First 40.7 - kolejna odsłona 15.05.2009

Co za jacht!

Niezła stateczność, duża powierzchnia żagla, wanty prętowe, regulowane ugięcie masztu, szoty grota w systemie Admiral's Cup, szyna wózka grota zajmująca niemal całą szerokość jachtu, możliwość regulacji szkentli i wózków pod obciąĹźeniem, wygoda pracy w kokpicie, pełna zabudowa wnętrza, jakość wykonania niespotykana na jachtach czarterowych.

No i ten ster. Płetwa niewielkich rozmiarów zmniejsza opory przy słabym wietrze i umożliwia bezpośrednie przełożenie na koło. Jacht w rezultacie prowadzi się (opuszkami palców) równie czule i łatwo jak lekką jednostkę z rumplem!

To oczywiście wrażenia załogi z którą testowaliśmy w kwietniu chorwacki, dość zapuszczony egzemplarz tej legendarnej konstrukcji. Mimo kiepskiego wyglądu i pozornego skomplikowania jacht podbił nawet nowicjuszy!

Sezon 2008 zakończony - plany na 2009 10.10.2008

W sezonie 2008 pływaliĹśmy po Bałtyku (spinakerowy rejs szkoleniowy na s/y Kneź) i na Balearach (odkrywając zalety stawania na kotwicy między skałami Dragonery).

Wstępnie, w sezonie 2009, planujemy:

  • kolejne podejście do regat RORC, tym razem na jachcie czarterowanym w UK - sierpień 2009
  • sesję spinakerową i inne utrudnienia (szkolenie wg punktu 6 ISAF OSR) być może połączone z Błękitną wstęgą ZG, czyli szansa na przećwiczenie startów (a nie wyniki) - wrzesień/październik 2009
  • dalsze rejsy i treningi na Beneteau First 40.7, także na Sycylii

Nowe regaty i rejsy 02.04.2008

Sezon za pasem, na razie wstępnie zaplanowaliśmy dwa rejsy: jeden połączony z regatami RORC Cowes - Dinard - St.Malo, drugi po Bałtyku. Szczegóły na stronie.

4sail na Dodekanezie 23.09.2007

Na zlecenie grupki znajomych prowadziliśmy rejs po Dodekanezie. Przepiękna okolica, stałe wiatry o sile 3-7 i woda o temperaturze 27C dostarczały niezapomnianych wrażeń. Link do galerii z kilkunastoma zdjęciami jest tutaj.

Kwalifikacja do Rolex Fastnet Race 15.06.2007

Jacht "Fraggle" ukończył Regaty Round Eddystone, zdobywając tym samym prawo do ubiegania się o udział w Rolex Fastnet Race 2007.

Ze względu na wyjątkowo długą listę potencjalnych chętnych (ok 60 jednostek w rezerwie), szanse na zakwalifikowanie przez RORC są znikome. Polityką RORC jest dopuszczanie do regat Fastnet sprawdzonych jachtów z doświadczonymi załogami, zdarza się więc, że kwalifikacje przechodzi się parokrotnie.

Tym samym realizację Projektu Fastnet odłożyliśmy na rok 2009.

FRAGGLE w Regatach Round Eddystone 06.06.2007

Załoga jachtu FRAGGLE (POL6557) zajęła 54 miejsce na 87 startujących jednostek w rozgrywanych u południowych wybrzeży Anglii regatach Round Eddystone.

Regaty, potocznie określane "Małym Fastnet" organizował Royal Ocean Racing Club na 230 Mm trasie wiodącej z Cowes, wokół latarni Eddystone w okolicach Plymouth z powrotem do płaawy u weścia w cieśninę Solent. Wymagająca dogłębnej znajomości warunków lokalnych trasa i nieprzygotowany, czarterowany jacht nie pozwoliły nam na zajęcie lepszego miejsca. Więcej ...>
Grupa 4sail.pl jest zespołem wspierającym eksploatację jachtów regatowych, działającym jako platforma doradcza, miejsce promocji i nawiązywania kontaktów.

Jakiekolwiek opłaty załogi pokrywają jedynie bieżące koszty przeprowdzenia projektu i nie zawierają naszego zysku.

Dział czarterów i rejsów prezentuje ofertę zaprzyjaźnionych, wiarygodnych armatorów.